Zdravíme všechny sportovní nadšence, máme pro Vás bohužel špatnou zprávu ohledně konání závodů. Z důvodu bezpečnosti obyvatel a z důvodu kůrovcové kalamity v okolí Rynárce, jsme se rozhodli letošní ročník Rynárecké bejkovny nepořádat. S pozdravem tým Cyklo hobby Rynárec

Na níže uvedených odkazech najdete fotky z letošního ročníku závodů.

Díky všem za fotky.

V posledních dnech se mě rodiče potenciálních závodníků ptají na dětské tratě na našich závodech. Mají samozřejmě obavu o bezpečí svých dětí, o to, aby někde na trase nezabloudily, aby jim nedošlo pití, atd.

Chtěl bych jménem pořadatelů touto cestou ubezpečit, že naše dětské tratě jsou maximálně bezpečné.

Startuje se na Bejkovně - na louce. Ta je po startu závodníkům k dispozici prakticky v celé šířce, čili se lze vyhnout soupeřům. Riziko kolize je minimální.

Startovní rovinka je velmi dlouhá a travnatá. Tráva klade větší odpor než třeba asfalt, což v kombinaci s délkou té rovinky umožňuje roztažení startovního pole tak, aby do první zatáčky přijížděli závodníci za sebou. Toto velmi snižuje riziko pádu.

Děti do 8 let včetně prostor návsi neopouštějí, a jsou tak po celý závod pod dohledem rodičů a samozřejmě i všech svých fanoušků. Kromě toho v předškolních kategoriích je povolena asistence rodičů - ti mohou své ratolesti tlačit do jediného stoupání na trati a mohou samozřejmě se svým svěřencem trať oběhnout. (Což jsem mimochodem několikrát absolvoval a velmi to doporučuji zejména rodičům se sedavým zaměstnáním. ;-))

Rád bych ještě dodal, že za celou dobu, kdy se u nás dětské závody konají, jsme (pokud si dobře vzpomínám) nezaznamenali jediný úraz v nejmladších kategoriích. A co se náročnosti týče, historicky nejmladšímu účastníkovi nebyly v době jeho startu ani 2 roky. (Ano, pamatuji si na dojetím plačící maminku, která nemohla zastavit příval slz, když jsme vyhlašovali nejmladšího závodníka - právě toho jejího "špunta".)

Za celý realizační tým, který je mimochodem plný schopných lidí, si Vás a Vaše ratolesti dovoluji pozvat na naše závody. Jsem přesvědčen, že si všichni odvezete pěkné zážitky. Jirka N.

Letos se nám podařilo zajistit skákací hrad. Vaše děti se tak mohou zabavit třeba během čekání na start své kategorie nebo na dojezd svého sourozence. Doufáme, že se bude tato atrakce líbit. :-)

Mapa velkého okruhu

 

Mapa středního okruhu

 

 Mapa malého okruhu